NANAN, czyli Wrocław na słodko.

Nasza historia zaczęła się w marcu zeszłego roku. Dwie dziewczyny na rozstaju dróg połączyło marzenie o stworzeniu specjalnego miejsca spotkań. Marzył nam się zapach świeżo mielonej kawy, cieple filiżanki i najlepszej jakości aromat tego czarnego płynu. Zielono bursztynowo złote odcienie napoju unoszącego listki wspanialej herbaty. Aromat przygotowywanych ciast za drzwiami do szalonego świata kuchni. Formy, foremki, blaszki. Ciasta, ciasteczka, eklerki.

kotlarska
Niesamowite ile rożnych, nakładających się czasami, przypadków doprowadziło nas do momentu odebrania kluczy do upragnionego miejsca. Nie była to droga całkiem prosta. Niejeden ślepy zaułek i my dwie, o podobnych pasjach i marzeniach oraz dużo cierpliwości. Wspólny projekt, do śledzenia którego losów bardzo chciałabym Was wszystkich zaprosić.
Już za kilka tygodni, na jednej z ulic w centrum Wrocławia powstanie nasza mała cukiernia NANAN.

Prace remontowe trwają. Sypie sie tynk. Roztrzaskują stare kafelki, zostawiajac wspomnienia dawnych kroków. Ściany pokrywają świeże tynki. Mamy nadzieję móc już wkrótce Was ugościć.

Tymczasem wracamy do pracy nad idealnymi słodkościami dla Was.

Pozdrawiamy wszystkich marzycieli.
Justyna i Basia

11 comments

 1. Gratuluje!!! Pysznie wygląda! Uwielbiam ciasta, ciasteczka, wszystko co słodkie 😛 Pozdrawiam z Madrytu!!

  http://www.ladyagat.com/

  1. Dziękujemy i zapraszamy do Wrocławia! 🙂

 2. Nie mogę się doczekać! 🙂

  1. Dziekujemy serdecznie! My też już nie możemy doczekać. 🙂

 3. Oj to juz czekam z wytesknieniem! A gdzie bedziecie??

  1. Na Kotlarskiej 32. 🙂 Już niedługo.

 4. Gratulacje, strasznie się cieszę, ze Wasze marzenie się spełnią 🙂
  Właśnie znalazłam Twoją stronę i jak zobaczyłam, że jesteś z Wrocławia i będziecie otwierały swój lokal tu, to cieszę się podwójnie:-).
  Też jestem z Wrocławia i od jakiegoś czasu moją pasja poza zawodową jest cukiernictwo, zwłaszcza torty (w takim nowoczesnym stylu jak Wasz). Hobbystycznie tez szkoliłam się m.in. w Akademii Czekolady 🙂 Ponieważ pracuję w zupełnie innym zawodzie takie torty robię tylko dla rodziny i znajomych.
  Gdybym kiedyś mogła jakoś pomóc, gdybyście w nawale pracy potrzebowały (dorywczo, nieregularnie) dodatkowych rąk do pomocy, to było by mi bardzo miło:-) 🙂

  1. Dziękujemy i będziemy pamiętać. pozdrawiamy serdecznie. Justyna i Basia

 5. Biegnę, pędzę, lecę …. Cudnie!! <3
  M.

  1. Dziękujemy! 🙂 <3

 6. […] zabiera się za reinterpretacje klasyków, stąd też wybuch entuzjazmu względem eklerów. Jeśli interesuje Was, jak blogerka znana jako Ongolala spełniła swoje marzenie, zapraszam na jej s…. A sam, zadowolony i uśmiechnięty zaganiam do Nanan – punkt obowiązkowy na słodkiej mapie […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *