Stary Browar : #foodproject – #breakfast oraz Pita Buraczana

pita
Kiedy Asia zaprosiła mnie do kolejnej akcji kulinarnej, miałam mieszane uczucia. Po ostatnich doświadczeniach w różnych konkursach i podobnych projektach zwątpiłam w ich sens. Ale Asik była nieugięta i przedstawiła mi cały pomysł w taki sposób, iż od razu zabrałam sie do poszukiwania idealnego pomysłu na śniadanie.

Jestem ogromną wielbicielką śniadań. Dzień rozpoczęty w towarzystwie bliskiej osoby, przy niespiesznym celebrowaniu posiłku, do tego pięknie pachnąca kawa oraz aromatyczna herbata. Słowa. Momenty niekrepującej ciszy. Zbiory historii codziennych. Za oknem świat w swym szaleństwie budzący się rześko do życia. Zaś przy stole ulubione stare i nowe smaki.

pita_2
Wracając do sedna sprawy, czyli projektu organizowanego przez Stary Browar w Poznaniu pod haslem #foodproject – #breakfast, który odbędzie się w dniach 19-28.02.2016. Blogerki kulinarne, w tym i ja, posłużą jako inspiracja i zachęta do wymyślania nowych wariacji kuchennych.

breakfast
Moją propozycją jest buraczana pita z jajkiem w koszulce, pastą z awokado oraz serem feta. Lekka słodycz soku buraka zawarta w plackach tego chlebka w połączeniu z awokado, jajkiem w koszulce oraz w wersji dla mięsożerców chrupiącym boczkiem daje idealny bilans słodko słonych smaków.

Jeżeli macie ochotę jej sprobować w interpretacji szefów kuchni z Le Targ Bistro & Bar, Piano Bar Restaurant & Café, PROJEKT KUCHNIA oraz Weranda lunch & wine zapraszam serdecznie do Poznania. Wpadajcie, próbujcie i dajcie znać czy było warto. Mam nadzieje, że tak!

pita_5

Buraczana pita
(Składniki na cztery porcje)

150g mąki pszennej
25g mąki żytniej
100g świeżo wyciśniętego soku z buraka
25g wody
3g suszonych drożdży
10g oliwy z oliwek
2g soli

Wymieszaj wszystkie składniki.
Ugniataj, do momentu aż ciasto będzie elastyczne i gładkie.
Odstaw na około 60 minut pod przykryciem.
Wyrośnięte ciasto podziel na 4 części i każdą rozwałkuj na placek.
Rozgrzej żeliwną patelnię i wysmaruj oliwą.
Smaż każdy placek po ok 30 sekund z każdej strony.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *